Availo wspólnie z SafeLink uruchamia usługę ochrony przed nadużyciami

2 sierpnia 2021

Pakiet Pełna Kontrola to usługa dla firm łącząca skuteczną ochronę przed nadużyciami z kompleksową asystą prawną.

Skorzystaj z systemu dla sygnalistów wzbogaconego o wsparcie prawne i zyskaj kontrolę nad kondycją i rozwojem swojej firmy!

Do wejścia w życie przepisów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy o ochronie sygnalistów pozostało jedynie pięć miesięcy. Nowa regulacja oznaczać będzie większą skuteczność w zwalczaniu nadużyć. Jeszcze w tym roku organy administracji publicznej i samorządowej a także wszystkie duże firmy zostaną objęte obowiązkiem wdrożenia systemów ułatwiających pracownikom dokonywanie zgłoszeń na temat wewnętrznych nieprawidłowości. Następnie obowiązek ten zostanie rozszerzony na wszystkie podmioty zatrudniające powyżej 50 osób.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców z sektora małych i średnich firmAvailo we współpracy z firmąSafeLink uruchamia usługę Pakiet Pełna Kontrola. Produkt stanowi połączenie wewnętrznego systemu dla sygnalistów wdrożonego w danej firmie, a także obsługi tego systemu - ze stosownym wsparciem prawnym, związanym z wykrytym poprzez system, identyfikowanym jako niezgodne z prawem, zdarzeniem. Asysta prawna świadczona w ramach pakietu zakłada wsparcie we wszystkich praktycznie bieżących kwestiach prawnych, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy, w tym między innymi w obszarze prawa cywilnego, w tym dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa egzekucyjnego, prawa pracy, prawa wykroczeń, prawa karnego, etc.

Rozszerzenie oferty Availo dla biznesu o usługę związaną ze zwalczaniem nadużyć gospodarczych jest naturalnym etapem rozwoju naszej firmy”– mówi Jacek Bogiel, Prezes Zarządu Availo„Oferując wsparcie przedsiębiorcom wielokrotnie się przekonywaliśmy, że systemy wykrywania nadużyć w firmach bywają czasami nieskuteczne, a anonimowość informatorów - niedostateczne chroniona. Dziś proponujemy rozwiązanie, które z jednej strony polega na wdrożeniu prostego i bezpiecznego systemu, umożliwiającego wykrywanie nieprawidłowości i niegospodarności, identyfikację nieuczciwych pracowników i niezgodnych z prawem praktyk, a z drugiej strony – idąc za ciosem – zapewni niezbędne wsparcie prawne, świadczone przez adwokatów i radców prawnych reprezentujących naszą firmę.”

Zdaniem Dyrektora Generalnego SafeLink Jakuba Niemoczyńskiego: „Połączenie dwóch innowacyjnych rozwiązań z zakresu compliance i świadczonych zdalnie usług prawnych to coś, na co obecnie czeka wiele polskich firm. Małym i średnim przedsiębiorstwom oferujemy niezawodny system do anonimowego zgłaszania nieprawidłowości, pełne wsparcie przy wdrożeniu oraz merytoryczną pomoc związaną z obsługą zgłoszeń i postępowaniami wyjaśniającymi. Ponadto dostarczamy wsparcie w załatwianiu formalności prawnych i pomoc prawników w zakresie wielu dziedzin związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, wykraczającą znacznie poza sprawy pracownicze. Systemy whistleblowing były do tej pory spotykane tylko w międzynarodowych korporacjach, ale dziś korzyści z ich działania mogą czerpać z powodzeniem także mniejsi gracze. Narzędzie, które proponujemy, nie tylko pomoże rozprawić się z nadużyciami i ochronić firmę, ale znacznie usprawni proces zarządzania co w rezultacie przyczyni się do jej rozwoju i wzrostu przychodów."

Szczegółowe informacje na temat usługi dostępne są tu:

www.availo.pl

www.safelink.pl

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji. Rejestracja dostępna jest pod linkiem:

https://safelink.pl/bezplatna-konsultacja/

Availo sp. z o.o. (www.availo.pl) jest innowacyjną firmą orgaznizującą i zapewniającą swoim klientom (indywidualnym, przedsiębiorstwom oraz klientom i abonentom partnerów biznesowych) dostęp do szybkich i profesjonalnych usług prawnych, świadczonych przez telefon oraz e-mail. Firma istnieje od 2012 r. i jest liderem branży prawo direct w Polsce. W portfelu klientów Availo znajduje się obecnie blisko 1 200 000 osób. Główne założenia strategii Availo to: zwiększenie dostępu do specjalistycznych porad prawnych, zachowanie wysokiej jakości usług, szybkość realizacji usług, a także pełna przejrzystość oraz atrakcyjność cenowa.

SafeLink (www.safelink.pl) jest firmą oferującą wewnętrzne systemy dla sygnalistów, pozwalające anonimowo, szybko i łatwo zgłaszać problemy i nieprawidłowości szkodliwe dla kondycji i wizerunku firmy. SafeLink zapewnia kompleksowe wsparcie organizacji na każdym etapie wdrożenia i obsługi systemu.