Prawnik na wakacje: nowy cykl publikacji

1 lipca 2020

W końcu nadszedł długo wyczekiwany okres letnich wakacji. Ostatnie miesiące obudziły w nas pragnienie wyjazdu lub zmiany otoczenia. Z powodu pandemii musieliśmy w wielu przypadkach zmodyfikować wakacyjne plany. Wielu z nas mocno postawi na urlop w Polsce, niektórzy planują dalsze podróże. Niezależnie od tego gdzie będziemy, nie zapominajmy o prawach jakie nam przysługują. Zapraszamy do lektury! Mamy nadzieję, że przekonacie się , że prawnik na wakacje jest potrzeby, a czasami nawet niezbędny.

Niejednokrotnie okoliczności wymagają nie tylko złożenia reklamacji lecz także szybkiej interwencji prawnej, podsunięcia prawnego rozwiązania, załagodzenia sprawy. W takiej sytuacji nie obędzie się bez pomocy prawnika, dlatego adwokaci i radcowie prawni Halo Prawo są również gotowi pomóc Wam w ten wakacyjny czas.

Wakacje to czas szczególny, wszyscy pragną spędzić go bezproblemowo, ale co zrobić kiedy:

  • musisz nieoczekiwanie zrezygnować z wyjazdu
  • okazuje się, że zapewnienia organizatora imprezy turystycznej bezpośrednio po przyjeździe na miejsce odbiegają istotnie od rzeczywistości
  • zakupione rzeczy z wakacyjnych wyprzedaży nie mają właściwości o których sprzedawca zapewniał

Warto poznać odpowiedzi na nurtujące nas pytania prawne:

  • ile mamy czasu na złożenie reklamacji i co powinniśmy w niej zawrzeć,
  • kto odpowiada za nasze pociechy na kolonii
  • co zrobić kiedy z opóźnieniem dotrzemy ma miejsce docelowe
  • co zrobić kiedy podczas upragnionych wakacji dojdzie do zbiorowego zatrucia pokarmowego.

Prawnik odpowie na pytanie, również doradzi, na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia na wakacyjne podróże, a także jakie masz uprawnienia pracownicze związane z urlopem. W związku z ciągle zmieniającymi się przepisami powinniśmy zwrócić uwagę na nasze prawa i nie odpuszczajmy tylko dla tego, że właśnie rozpoczął się sezon urlopu. W okresie wakacyjnym, przez lipiec i sierpień, będziemy na łamach naszego bloga publikować ciekawe teksty poruszające problemy, które dotyczyć mogą każdego z nas.

Zapraszamy do lektury!

Jeśli masz nurtujący Cię problem prawny lub chcesz się poradzić – zadzwoń! W HALO PRAWO, nasz adwokat lub radca prawny udzieli Ci porady prawnej, a w razie konieczności załatwi sprawę za Ciebie. Nie musisz przerywać upragnionego urlopu, wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 22 45 00 000. Porady udzielane są zdalnie, szybko i profesjonalnie.

Życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku.